MEDYA

listeye geri dön

Dünya Su Günü "Barış için Sudan Faydalanmak"

2024 Dünya Su Günü Teması “Barış için sudan faydalanmak” temasıyla başlıyor ve bu, suyun küresel barış, istikrar ve refah üzerindeki kritik rolüne dikkat çekiyor. Tema, suyun kıtlığı, kirliliği ve eşit olmayan erişimi gibi sorunların toplumlar ve ülkeler arasındaki gerilimleri artırabileceğini vurguluyor.

İklim değişikliğinin etkileri artarken ve dünya nüfusu büyürken, su kaynaklarımızı koruma ve muhafaza etme ihtiyacı daha da önem kazanıyor. ‘Barış İçin Sudan Faydalanmak’ kampanyası, suyun sadece bir kaynak değil, aynı zamanda istikrar ve sürdürülebilir kalkınmayı destekleyen bir araç olduğunu vurgulayarak, insan hakları ve ihtiyaçlarını dengeleyerek suyu bu yönde bir güç haline getirmek için toplumların ve ulusların birlikte çalışması gerektiğini belirtiyor.

Su, barış ve refahın anahtarıdır. Bu hayati kaynağı korumak ve adil bir şekilde paylaşmak, gelecek nesiller için sürdürülebilir bir dünya inşa etmek için kritik önem taşımaktadır.

Kastaş Sızdırmazlık Teknolojileri olarak, su kaynaklarının sürdürülebilir kullanımı için çalışıyoruz. Üretim süreçlerimizde yürütülen çeşitli projeler ile 2023 yılında 7.000 ton su sarfiyatını önledik. 2024 yılında da projelerimize devam ediyoruz.
Suyun değerini biliyoruz, geleceğimizi koruyoruz.

 
newsletter checked

Kişisel verilerin korunmasına ilişkin aydınlatma metnini buradan okuyabilirsiniz.