MEDYA

listeye geri dön

Kastaş EFRS 2024'e Katıldı

Kastaş, “Sürdürülebilir Çelik; Güçlü Yarınlara” mottosuyla; dijitalizasyon, inovasyon karbon nötr ve yeşil üretim temaları çerçevesinde paneller ve söyleşiler yanı sıra firmaların da katılımlarıyla, bu yıl 9.’su gerçekleştirilen, demir-çelik sektörünün önemli etkinliklerinden olan EFRS- Uluslararası Demir Çelik Sempozyumu’na katıldı. 

6-7 Haziran tarihleri arasında İzmir - Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde gerçekleşen sempozyumda, Kastaş Sızdırmazlık Teknolojileri Tasarım ve Proje Müdürü Sercan Karakoç, Test Merkezi Müdürü Cem Tanyeri ve Ar-Ge Kıdemli Mühendisi Mine Ünlü Cebeci poster sunumlarıyla katılım gösterirken; İzmir Salonu’nda yer alan standımızda Anadolu Bölge Müdürü Hakan Topaç, İzmir Şube Kıdemli Yöneticisi Mustafa Gündüz ve Ankara Şube Satış Yöneticisi Mesut Aydın demir çelik sektörüne özel sızdırmazlık çözümlerimiz ve inovatif mühendisliğimizle yer aldılar.

Poster sunumu ile EFRS’de yer alan Ar-Ge Kıdemli Mühendisi’miz Mine Ünlü Cebeci sempozyum ve sunum ile ilgili şunları ekledi:
“Uluslararası Demir Çelik Sempozyumu EFRS 2024’e bu sene, Kastaş Ar-Ge olarak poster sunumu şeklinde katılım gösterdik. 
Posterde; demir-çelik sektörüne yönelik olarak yüksek sıcakta çalışabilecek ham madde ve ürün detayları yer aldı. Özellikle kalıpsız imalatta (SmartSeal’da) 120 °C’de çalışabilen JPU9409 ürün performansı ve test sonuçları verildi. Diğer yandan daha yüksek proses sıcaklığı için kullanıma uygun FKM kaplı Nomex bez ve özellikle hızın kritik olduğu ve akışkan sıcaklığının kontrol edilemediği ya da su bazlı yağlarda kullanıma uygun PTFE kaplı Nomex bezli ürünlerin üstün özellikleri ortaya konuldu.
Poster sunumu sempozyum yönetim kurulunda olan ve aynı zamanda ODTÜ’ de görevli Prof. Dr. Hakan Gür’e yapılmış olup hem firmamızla hem de poster ile ilgili bilgiler de verildi.”

 

Anadolu Bölge Müdürü’müz Hakan Topaç, genel olarak EFRS 2024’ün oldukça verimli, sektöre özel delege ve ziyaretçilerin değerli katkıları ile gayet pozitif geri dönüşler alarak iyi geçmesi yanı sıra demir-çelik sektörü başta olmak üzere, teknoloji ve inovasyon meraklılarına da hitap ederek, iş birlikleri için olumlu bir zemin sunduğunu iletirken şunları söyledi:

“EFRS 2024, demir-çelik sektöründe ve kendi üretim alanınızdaki en son gelişmeleri takip etmek, yeni bağlantılar kurmak ve ilham verici sunumlara katılmak için ideal bir platformdur. İki yılda bir düzenlenen bu sempozyumda, katılım oranı bu yıl geçmiş yıllara oranla daha yüksek olmuştur. Bu, bizler için demir çelik sektöründeki ilgili kitleye ulaşmamız ve bir araya gelerek Kastaş Sızdırmazlık Teknolojileri olarak tüm yeni inovasyonlarımızı aktarmamız açısından oldukça verimli ve olumlu geri bildirimlerle dolu bir etkinlik olmuştur.

Üretimin olduğu her yerde olduğu gibi, demir çelik sektöründe de saha ekiplerimizin periyodik ziyaretleri, proje üretimleri ve çözüm odaklı teknik destekleri, üretimin ve enerjinin akışını sağlayan yeni nesil sızdırmazlık elemanları ile devam etmektedir. Kastaş, Malzeme ve Metalurji sektöründe, özellikle elektrikli ark ocakları, yüksek frekans eritme fırınları, devirme potaları gibi yüksek ısı ve enerji gerektiren uygulamalardaki uygun hammadde ve sızdırmazlık elemanları ile sektöre destek olmaya devam edecektir. Özellikle demir çelik sektöründeki çelikhane, haddehane ve oksijen ve su arıtma tesisleri gibi enerji akışının ve üretimdeki devamlılığın hedeflendiği bu tesislerde kritik öneme sahip sızdırmazlık elemanları ile çözüm sunmaya devam edeceğiz.”
 

newsletter checked

Kişisel verilerin korunmasına ilişkin aydınlatma metnini buradan okuyabilirsiniz.