KURUMSAL

Kastaş, faaliyet gösterdiği tüm alanlarda etkileşimde olduğu çevreyi ve doğayı korumayı ilke edinmekte
ve sürdürülebilir bir gelecek için sorumluluk almaktadır.

Our sustainability
Tedarik ve üretim süreçleri, ürün ve hizmetler ve tesis yönetimi kaynaklı çevresel sürdürebilirlik risklerin ortadan kalkmasına yönelik ‘üstün çevre duyarlılığı’ esas alınmaktadır.

‘Çevre Politikası’ doğrultusunda, hammadde tedariğinden ürünün müşterilere ulaştırılmasına kadar uzanan tüm süreçlerde, çevreyi korumaya yönelik gerekliliklere ve doğal kaynakların korunmasının sağlanmasına öncelik verilmektedir.

Kastaş, çevresel duyarlılığın ön planda olduğu temiz bir çevre ve sağlıklı bir gelecek için;

Üretim yapılırken oluşan atıkları sınıflandıran, geri kazanmak için çalışan, geri dönüşümü sağlanmayan atıkları çevreye zarar vermeyecek şekilde ve yasalara uygun olarak bertaraf eden,

Çevre konusunda eğitimler vererek, çalışanlarımızın ve tedarikçilerimizin çevre sorumluluk bilincini arttırmaya yönelik çalışmalar yapan,

Katılımcı bir anlayışla çevre politikasının tüm organizasyon tarafından benimsendiği bir çalışma ortamı sağlayan,

Faaliyetlerimizin tümünde çevresel performansını, sürekli gelişim ve iyileştirme felsefesiyle önleyici yaklaşımı benimseyen ve ölçümleyen,

Taşıma, stoklama, işletme ve bakım faaliyetleri sonucu oluşabilecek atıkların azaltılarak geri dönüşüm ve yeniden değerlendirme alternatiflerini değerlendiren bir Çevre Politikasını benimsemekte ve taahhüt etmektedir.

HABERLER

HABERLER

 
Maden Türkiye 2024 Fuarı’na Katıldık
Kastaş Sızdırmazlık Teknolojileri, 2-5 Mayıs tarihleri arasında İstanbul Tüyap'ta düzenlenen Maden Türkiye 2024 Fuarı'nda yer aldı. Sektördeki yenilikleri ve çözümleri paylaşmak için bir araya gelinen bu önemli etkinlikte Kastaş, standına aldığı yoğun ilgiyle, müşterileri ve ziyaretçileriyle buluştu.
devamı
 
Kastaş, Maraton İzmir 2024'te İyilik Peşinde Koştu
İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 5. düzenlenen Uluslararası İzmir Maratonu tamamlandı.
devamı
 
Uluslararası Akışkan Gücü Konferansı (IFK), Dresden 2024 geride kaldı!
Kastaş Sızdırmazlık Teknolojileri, 19-21 Mart tarihleri arasında Dresden-Almanya’da bu sene “Sürdürülebilir Üretim” mottosuyla 14.sü düzenlenen, akışkan mekatronik sistemleri alanında dünyanın en önemli konferanslarından biri olan IFK 2024’te yer aldı.
devamı
 
Türkiye'nin Sızdırmazlık Devi Kastaş 40 Yaşında
Mart 2021
Yüzde yüz yerli sermayeli yapısıyla sızdırmazlık teknolojileri sektöründe Türkiye’nin lider, Avrupa’nın önde gelen üreticilerinden biri olan Kastaş, 40’ıncı yılını kutluyor.
devamı
 
Sürdürülebilir Bir Dünya için Kastaş Geleceğe Yatırım Yapıyor
Şubat 2021

Kastaş olarak; sürdürülebilir bir tüketim için ekonomik denge ile ekolojik dengenin kurulması ve ekolojik çeşitliliğin korunması gerektiğine inanıyoruz.

devamı
 
Kastaş Teknoloji Direktörü Ozan Devlen ISO Komite Başkanı Seçildi
Ekim 2020

Kastaş Teknoloji Direktörü ve Ayna Komite Başkan Vekili Ozan Devlen, ISO Komite Başkanı olarak seçildi.

devamı
 
Yerli Solunum Cihazına, Yerli Sızdırmazlık
Nisan 2020

Korona virüs salgını ile birlikte giderek daha çok ihtiyaç duyulan yerli yoğun bakım solunum cihazının sızdırmazlık elemanlarının üretimi Kastaş tarafından gerçekleştirildi.

devamı
 
newsletter checked

Kişisel verilerin korunmasına ilişkin aydınlatma metnini buradan okuyabilirsiniz.