KURUMSAL

Kastaş, faaliyet gösterdiği tüm alanlarda etkileşimde olduğu çevreyi ve doğayı korumayı ilke edinmekte
ve sürdürülebilir bir gelecek için sorumluluk almaktadır.

Our sustainability
Tedarik ve üretim süreçleri, ürün ve hizmetler ve tesis yönetimi kaynaklı çevresel sürdürebilirlik risklerin ortadan kalkmasına yönelik ‘üstün çevre duyarlılığı’ esas alınmaktadır.

‘Çevre Politikası’ doğrultusunda, hammadde tedariğinden ürünün müşterilere ulaştırılmasına kadar uzanan tüm süreçlerde, çevreyi korumaya yönelik gerekliliklere ve doğal kaynakların korunmasının sağlanmasına öncelik verilmektedir.

Kastaş, çevresel duyarlılığın ön planda olduğu temiz bir çevre ve sağlıklı bir gelecek için;

Üretim yapılırken oluşan atıkları sınıflandıran, geri kazanmak için çalışan, geri dönüşümü sağlanmayan atıkları çevreye zarar vermeyecek şekilde ve yasalara uygun olarak bertaraf eden,

Çevre konusunda eğitimler vererek, çalışanlarımızın ve tedarikçilerimizin çevre sorumluluk bilincini arttırmaya yönelik çalışmalar yapan,

Katılımcı bir anlayışla çevre politikasının tüm organizasyon tarafından benimsendiği bir çalışma ortamı sağlayan,

Faaliyetlerimizin tümünde çevresel performansını, sürekli gelişim ve iyileştirme felsefesiyle önleyici yaklaşımı benimseyen ve ölçümleyen,

Taşıma, stoklama, işletme ve bakım faaliyetleri sonucu oluşabilecek atıkların azaltılarak geri dönüşüm ve yeniden değerlendirme alternatiflerini değerlendiren bir Çevre Politikasını benimsemekte ve taahhüt etmektedir.

HABERLER

HABERLER

 
Yönetim Kurulu Başkanımız Haydar Atılgan Genç Yeteneklerimizle Buluştu
Kastaş Sızdırmazlık Teknolojileri Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Atılgan, Momentum Genç Yetenek Programı kapsamında iş başı yapan Genç Yetenekler’imizle bir araya geldi. Kastaş’ın 43 yıl önce başlayan yolculuğunu ve kuruluşundan bu yana yaşadığı deneyimleri paylaştı.
devamı
 
ISO 5119:2023 Standardının Yayınlandığını Duyurmaktan Gurur Duyuyoruz
24 Kasım 2023 tarihinde ISO 5119:2023'ün yayınlanmasıyla küresel makine endüstrisinde önemli bir kilometre taşına ulaşıldı. Kastaş Sızdırmazlık Teknolojileri olarak bu dönüm noktasını kutlamaktan heyecan duyuyoruz!
devamı
 
KASTAŞ, 12-18 KASIM TARİHLERİ ARASINDA HANNOVER’DEKİ AGRITECHNICA FUARI'NA KATILDI
Kastaş Sızdırmazlık Teknolojileri; 12-18 Kasım tarihleri arasında Hannover’de düzenlenen, küresel tarım teknoloji endüstrisinin sergilendiği ve tarımsal üretimin geleceğine yönelik bir forum sunan, dünyanın önde gelen tarım makineleri fuarı Agritechnica’ya katıldı.
devamı
 
Türkiye'nin Sızdırmazlık Devi Kastaş 40 Yaşında
Mart 2021
Yüzde yüz yerli sermayeli yapısıyla sızdırmazlık teknolojileri sektöründe Türkiye’nin lider, Avrupa’nın önde gelen üreticilerinden biri olan Kastaş, 40’ıncı yılını kutluyor.
devamı
 
Sürdürülebilir Bir Dünya için Kastaş Geleceğe Yatırım Yapıyor
Şubat 2021

Kastaş olarak; sürdürülebilir bir tüketim için ekonomik denge ile ekolojik dengenin kurulması ve ekolojik çeşitliliğin korunması gerektiğine inanıyoruz.

devamı
 
Kastaş Teknoloji Direktörü Ozan Devlen ISO Komite Başkanı Seçildi
Ekim 2020

Kastaş Teknoloji Direktörü ve Ayna Komite Başkan Vekili Ozan Devlen, ISO Komite Başkanı olarak seçildi.

devamı
 
Yerli Solunum Cihazına, Yerli Sızdırmazlık
Nisan 2020

Korona virüs salgını ile birlikte giderek daha çok ihtiyaç duyulan yerli yoğun bakım solunum cihazının sızdırmazlık elemanlarının üretimi Kastaş tarafından gerçekleştirildi.

devamı
 
newsletter checked

Kişisel verilerin korunmasına ilişkin aydınlatma metnini buradan okuyabilirsiniz.